ZŠ Budča logo

V dňoch 24.11.2009 a 1.12.2009 absolvoval na ZŠ Adely Ostrolúckej v Budči besedu so žiakmi 7.-9. ročníka pán Radoslav Hruška v rámci prevencie AIDS a sociálno-pedagogických javov.

Išlo o dvojhodinové bloky s témou „Sex, AIDS a vzťahy“ formou besedy a zážitkového učenia. Pán Radoslav Hruška odviedol svoju prácu na vysokej ľudskej, morálnej a odbornej úrovni.

Deti dokázal zaujať i poučiť. Vážne okamihy sa striedali so zábavnými, vedel situáciu odľahčiť, aby sa deti uvoľnili a viac otvorili. Pre každého účastníka bolo stretnutie a rozhovor s takýmto erudovaným lektorom veľkým prínosom.

Nadšené boli nielen deti, ale i učitelia, ktorí sa na besede v jednotlivých triedach zúčastnili. Príjemne bol prekvapený aj pán farár, ktorý učí 7.-9. ročník náboženstvo. Ocenili to, ako pútavou formou pán Hruška porozprával chlapcom a dievčatám o výhodách sexuálnej zdržanlivosti až do manželstva, o abstinencii a vernosti.

Na pánovi Radoslavovi Hruškovi je hodnotné aj to, že po pár dôležitých informáciách o zložení triedy a najmä vzťahových problémoch dokázal rozohrať debatu s deťmi tak, že sa vlastne riešili problémy konkrétnej triedy a konkrétnych detí.

Je to veľmi vnímavý človek, ktorý dokáže skvele pracovať s detským kolektívom. Veľmi si vážime a oceňujeme jeho prácu, ktorú odviedol na našej škole. Za čo mu patrí veľká vďaka!

Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

V Budči dňa 12.1.2010

Mrg. Alena Ostrihoňová
koordinátorka prevencie

Mrg. Viera Barochovská
riaditeľka školy
Základná škola Adely Ostrolúckej Budča

ZŠ Budča

Základná škola Adely Ostrolúckej Budča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>