logo

 

 

Projekt realizovalo OZ Zadobe a Acet SR podporený programom Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizujú: Nadásia SOCIA, nadácia EKOPOLIS, Nadácia pre deti Slovenska a EEA Grants.

 

V rámci chapel-u, k nám v utorok 3. novembra 2015 zavítal vzácny hosť Radoslav Hruška z nadácie ACET SR, ktorej základy sú postavené na kresťanských hodnotách a odbornom prístupe k mladým ľuďom. Zameriava sa na prevenciu závislostí, ako i na prevenciu o tom, ako žiť v sexuálnej čistote.

Rado zaujímavým, vtipným, ale i poučným spôsobom prerozprával svoj skutočný príbeh narkomana. Zaujal nielen svojím autentickým a úprimným podaním, ale i formou a obsahom vypovedaného svedectva, ako ho Pán Ježiš oslobodil zo závislostí a zodvihol ho z bahna drog do plnohodnotného profesionálneho, rodinného, ale i osobného života.

Mnohí ocenili, že to nebola len teoretická prednáška o tom, prečo nezačať s drogami, ale opísal, ako negatívny, tak aj “nevinný” postoj k týmto témam. Jednoducho vystupoval ako reálny človek, ktorý vie o čom rozpráva, lebo si to sám prežil na vlastnej koži.

Mgr. Lýdia Naďová

 

DSCN1873

 

Tu si môžete prečítať niekoľko reakcií žiakov.

 

Môj názor na prednášku je, že to bolo veľmi zaujímavé a poučné a myslím, že je potrebné aby si šíril svoje skúsenosti aj naďalej s ostanými.

 

Páčilo sa mi ,že to bola reálna skúsenosť a nielen a nielen zbytočné strašenie z ktorého si na konci dňa každý urobí srandu. Páčilo sa mi to, vtipný spôsob prezentácie a vôbec celkovo iný pohľad na drogovú problematiku.

 

Presvedčil si ma ešte viac o tom, že drogy nie je dobré brať.  Díky.

 

Milý Rado. Ďakujem za krásnu prednášku o drogách. Veľmi ma to zaujalo a rozhodla som sa, že nikdy nezačnem ani neskúsim žiadne drogy. Ďakujem a veľa šťastia v živote.

 

Prednáška bola veľmi zaujímavá, nebola nudná, sympatický chlap, zaujímavý príbeh, dopadol dobre, stal sa zázrak.

 

Dnešná prezentácia bola pre mňa zaujímavá verím, že tak ako aj Rado tak aj každý z nás vie začať veriť v Boha a zmeniť postoj k nemu.

 

Prajem ti všetko dobré aby sa ti darilo v podnikaní. No keď sme to spočítali hodnotu tej trávy, zahodil si do potoka asi 100 000 eur.

 

Páčila sa mi vaša prednáška a hlavne váš prístup k nám. A som rada, že ste sa znovuzrodil. Mali ste zaujímavé poznámky, ktoré to cele oživili no zároveň to malo veľké ponaučenie.

 

Ďakujem za to, že si mi otvoril oči a obdivujem ťa za to, že si s tým prestal.

 

Páčilo sa mi, že o drogách a ich následkoch hovoril človek, ktorý mal vlastnú skúsenosť, ktorý sám prežil tie pocity a stavy, teda nebolo to prerozprávané z druhej ruky.

 

Dnešná prednáška o drogovej závislosti bola podľa mňa veľmi dobrá. Chcela by som vyzdvihnúť spôsob akým Rado k nám pristúpil, pretože sme mohli aj zábavným spôsobom   preberať dosť vážnej veci. Vydvihujem nadlachčenosť a originalitu prednesu. Osobne sa mi prednáška veľmi páčila a zanechala vo mne silné emócie, čo je podľa mňa to najdôležitejšie.

 

DSCN1868

 

Bolo to veľmi úprimné, na nič ste sa nehrali. Hovoril sa životný príbeh, niečo čo bolo odžité na vlastnej koži, takže to nebolo robené formou nudnej prednášky. Vtipné príbehy, ktoré ešte viac podčiarkli príbeh a zaujali.

 

Zaujal ma príbeh zo života, ktorý bol iný a zaujímavý. Som rada, že ste sa z toho dostali.

 

Zaujalo ma tvoje rozprávanie o drogách. Jedno viem isto. NIKDY NEBUDEM BRAŤ DROGY !!!

 

Milý Radko. Koľko si minul na tráve a drogy? Ale nie J,  ďakujem ti za všetko čo si nám povedal, dám si pozor na takéto veci v budúcnosti. Ale 100 000 eur,,,fúha, to nie. P.S facebook toho druhého a koľko má rokov? J

 

Dozvedela som sa veľa zaujímavých vecí. A som rada že ste sa z toho dostali.

 

Prednáška bola fajn a fakt zaujímavá. Cením si ju o to viac, že bola zložená na reálnom a hlavne konkrétnom príklade, nie z fleku vymyslenom alebo naučenom ako to už väčšinou býva. Taktiež forma akou si nám ju predniesol nebola suchá ale bola seriózna, čo bol dobrý ťah, inak  by si veľa poslucháčov asi nemal. Celkovo to bolo super a páčilo sa mi to.

 

Vaša prezentácia bola veľmi zaujímavá. Mne sa najviac páčilo, že ste začali nový život.

 

Krásny príbeh človeka, ktorého história nebola veľmi dobrá, ale neskôr sa z toho dokázal dostať. Táto prednáška nás všetkých ovplyvnila výstižným rozprávaním.

 

Ďakujem vám za vašu prednášku, ktorá mi dala veľa do života, hlavne poučení.

 

Veľmi dobre to bolo podané, zaujalo to nielen mňa, ale aj ostatných. Obdivujem ako si to zvládol.  Sama som už neraz vyskúšala drogy no odteraz stále budem myslieť na tvoj príbeh.

 

Prednáška bola zaujímavá, veľmi pútavý prednes a úprimný príbeh. Naozaj nemám čo vytknúť. Bavilo ma to a kludne by som toho pána počúval aj niekoľko hodín.

 

Milý Rado. Veľmi sa mi páčilo ako ste rozprávali, mali ste strašnú pravdu vo všetkom a celkovo aj ten prednes bol super lebo nebol nudný. Neviem čo mám napísať lebo by som zapísala aj tri papiere tak len takto v skratke… ďakujem, že ste prišli a mnohých nás inšpirovali.

 

Tvoja prednáška bola zaujímavá. Oceňujem, že ste prišli medzi nás. Váš príbeh bol zaujímavý. Kiež by bolo viac ľudí, ktorý by dokázali to isté čo vy.

 

Takže podľa mňa to bola dobrá prezentácia. Počul som už viac takých prezentácií ale táto ma zaujala najviac. Bolo to fajn a aj bola poučná. Ja s drogami nemám skúsenosti a nepotrebujem to možno vravím teraz … ale každý je zvedavý, ale môžeme tomu odolať. Ale ďakujem za dobrú prezentáciu.

 

Málo kedy dávam na prednáškach takéhoto typu pozor, ale táto ma zaujala natoľko, že ma ani nenapadlo rozmýšľať nad niečím iným a nedávať pozor. Ľudí ako ste vy si vážim a naozaj obdivujem, pretože to je naozaj dôležité.
Keď má človek silu a odhodlanie, dokáže sa zmeniť. Celý čas som vnímala vaše slová a mali pre mňa hlboký význam. Prednášate fakt super! Viete sa vyjadrovať tak, že to človeka zaujme a aj pobaví. Ďakujem za krásne a plnohodnotne vyplnený čas.

 

Bolo to naozaj obdivuhodné ako sa tento pán dokázal podeliť s jeho nepeknou skúsenosťou pretože väčšinou sa ľudia snažia zatĺkať pravdu o takých veciach. Naozaj vedel nadviazať so svojimi úprimnými a vtipnými rečami zaujať.

 

Ďakujem za vašu prezentáciu. Dokázali ste túto tému opísať z úplne iného pohľadu ako nám bola doposial podávaná. Oveľa zaujímavejšie a ukázali ste ako jeden jediný deň dokáže zmeniť život.

 

Bol vtipný nebolo to nudné a trápne  ako zvyčajne takéto veci bývajú. Bolo to super myslím, že to malo hlbší význam a, že sa niektorí poučili.

 

V živote to máme mnohokrát ťažké. Počas toho obdobia si prejdeme rôznymi prekážkami, ktoré nás často položia na kolená. Je na nás či ostaneme tam dole, na zemi na kolenách alebo sa postavíme a pôjdeme ďalej.
Ste pre nás príkladom. Nie kvôli vašej minulosti ale kvôli vašej prítomnosti, že ste sa potom všetkom postavili a kráčate životom ďalej.
Práve viera v Boha a v nás samých  je to, čo nás drží na nohách. Keď sa cítime osamelí  stále je tu s nami. Stojí pri našom Bohu v šťastí i v nešťastí. Boh je láska a láska je skutočná.

 

Ahoj Rado zaujal ma tvoj príbeh ako si sa dokázal zmeniť z narkomana na kresťana. Aj keď niesom dáko veriaci ale obdivujem ťa.

 

Tá prednáška bola suprová. Počuli sme veľa prednášok o tom, že drogy sú zlé. Ale ty si nám to priblížil z vlastnej skúsenosti. Je to pekné, že ste sa zmenil práve vďaka Bohu.

 

Ďakujem vám, že sú aj taký ľudia ako vy a, že ste sa uvedomili v ten pravý čas.

 

Na prezentácií sa mi páčilo to, že to bolo výstižné, poučné a zábavné. Veľmi pekne ďakujeme za prednášku.

 

Prednáška sa mi veľmi páčila, pretože nás vedel zaujať svojím rozprávaním,  jeho životným príbehom.

 

Páčilo sa mi, že napriek tomu, že si bol drogovo závislý a neveril v Boha si sa dokázal zmeniť. Páčilo sa mi, že si tu bol a rozprával o veciach, o ktorých sa iní ľudia hanbia rozprávať.

 

DSCN1867

 

Autentické svedectvo. Ja si myslím, že ostatným, ktorí niečo také nezažili (teda aj mne), je ťažké pochopiť niečo také, ako je osvietenie alebo znovuzrodenie. Každopádne, verím tomu aj napriek môjmu ateistickému presvedčeniu.

 

Rado tvoja prezentácia sa mi veľmi páčila. Zobral som si z nej skutočne veľa. Mám iný pohľad na ľudí, ktorí drogujú. Veľa mojich spolužiakov fajčí trávu a ja tomu odolávam a po tvojej prezentácií som ešte silnejší. Ďakujem.

 

Ahoj Rado. Páčila sa mi tvoja prednáška a som rada, že si dostal rozum a prestal si s drogami. Všetko dobré.

 

Ahoj Rado. Akurát sme prišli z tvojej prednášky. Bolo to fakt  super. Dokázala by som ťa počúvať aj hodiny.  Si sa s nami ako s ľuďmi 15+ a viac dokonale spojil. Nebolo to vôbec nudné, práve že sme sa všetci  smiali.
Čo je viac, počúvali aj tí, ktorí sú stále na mobiloch. Ja, ako človek vychovaný vo viere od malička, to vo mne veľa zanechalo. V jednom momente som sa cítila tak, ako keby som chcela zachrániť celý svet :-P. Určite našu školu navštevuj častejšie!     PS: prepáč, že tykám :-)

 

Prednáška sa mi veľmi páčila, pretože nás vedel zaujať svojím rozprávaním, jeho životným príbehom.

 

Na prednáške sa mi páčilo, že to nebola len teória o drogách, aké sú zlé a aké majú účinky na ľudí, ale aj to, že to bol skutočný príbeh, ktorý nás poučil. Celá prednáška sa mi páčila.

 

Tvoje predstavenie, výpoveď bola úplne úžasná. Páčilo sa mi ako si otvorene hovoril o všetkom, čo sa stalo, len preto, aby sme sa mohli poučiť. Rozdiel medzi vaším minulým a súčasným  „ja“ je neskutočný. Som šťastná, že ste sa mohli vďaka Bohu znovuzrodiť a začať nový život.

 

Čau Rado!  Tvoja prezentácia (alebo čo to vlastne bolo) bola zaujímavá. Všade počúvame len názory ľudí, ktorý s tým skúsenosť ešte nemali. A toto bolo niečo iné. Je zaujímavý tvoj príbeh, to ako si s tým skončil. Dobre.

 

Čau Rado, pokračuj v tom čo robíš a rozdávaj aj naďalej múdrosť iným.

 

Prednáška sa ma dotkla. Dobrá forma prejavu.  Náučné a mám radosť, že som mohol počuť názor niekoho, kto mal s drogami naozaj skúsenosť, aj keď som v tom smere celkom uvedomelý.

 

Moje dojmy z dnešného „chaple“: bolo to veľmi dobre podané, pútavo porozprávané, príjemné, charizmatické a vtipné vystupovanie, nech príde aj nabudúce.

 

Páčilo sa mi ako sa zmenil jeho príbeh. Ako sa z neho stal pobožný človek.

 

Oceňujem otvorenosť  a aj to, ako sa dostal z drog a teraz funguje ako normálny človek.

 

Čau Rado, páčilo sa mi ako úprimne si nám porozprával tvoj príbeh aj s tým pozitívnym aj negatívnym. Mal by si  s tým  pokračovať. Myslím si, že prednáška takýmto  spôsobom osloví veľa mladých ľudí.

 

Podľa mňa  to bolo veľmi poučné a dalo to nejakú tú nádej a možno iný pohľad na vieru. Veľmi záživne podané.

 

Dobrý deň R. Hruška, váš príbeh je dosť zaujímavý, zaujal  ma… ale marihuana predsa lieči, nie? Patrí vám  naozaj obdiv, za to, že aj napriek vašej minulosti vediete dobrý ,spokojný a krásny život. Užívajte života! Dovidenia

 

Mne osobne sa páčilo akým vtipným spôsobom to bolo podané aj napriek tomu, že to malo hĺbku. Mňa osobne sa  to dotklo a bola by som rada, keby si z toho aj oní niečo zobrali.

 

Bolo to super!!! Všetci tí, čo neveria, tvrdia, že prečo už Boh nerobí také zázraky, ale premeniť vodu na víno a iné ale aj si myslím, že toto je tiež zázrak.

 

Mne osobne sa to veľmi páčilo a verím si že aj ostatným.

 

Páčilo sa mi: rozprávanie zo skúseností, tón hlasu/že nerozprával monotónne, úprimnosť, vtipné podanie.

 

Bolo to veľmi úprimné a osobné a práve preto sa mi to páčilo. Bolo to o vlastnom živote. Preto si myslím, že to bolo pekné.

 

Ahoj Rado, zaujal ma tvoj príbeh. Muselo byť veľmi ťažké vzdať sa tejto zlej závislosti. Preto máš môj obdiv.

 

Bolo to zaujímavé a poučné. Určite je to lepšie ako keď niekto rozpráva len naučené fakty.

 

Zaujal ma rozprávaním , jeho príbehom. Zaujal ma jeho humorom. Bol príťažlivý. Jeho myšlienky boli zaujímavé.

 

Čau Rado, veľmi oceňujem vtipné prerozprávanie ťažších chvíľ tvojho života.

 

Milý pán Hruška,  boli ste veľmi zábavný. Ďakujem, že ste nás navštívili. Potvrdili ste mi, že s drogami nemám začínať.

 

Ahoj Rado, neviem či ti máme vykať, alebo nie, takže ti tykám. Z tvojej prednášky som mala dobrý pocit. Najviac som si asi vážila úprimnosť. Málokto by o svojej minulosti hovoril tak otvorene, ešte aj o nepríjemných skúsenostiach. Ďakujem, že si sa podelil o skúsenosť, veľa žiakom to iste veľa dalo. PS: nevyzeráš na 40 :D

 

Milý Rado, dnešná prednáška, ako predchádzať drogám a iným omamným látkam bola bohato doplnená tvojimi zážitkami s kamarátmi. Bolo to veľmi poučné. S pozdravom tvoj veľký fanúšik Marco.

 

Prednáška bola zaujímavá, po celý čas som vnímala slová a nenudila sa. Pútavé prezentovanie, ktoré nebolo len o nejakých poučkách, ale o niečom čo sám zažil.

 

DSCN1872

 

Vaša prednáška bola veľmi zaujímavá a podala nám pohľad na vec z iného uhla pohľadu. Vaša osobná skúsenosť  nám určite pomohla pochopiť daný problém a aj spôsob ako sa s ním vysporiadať. Proste bola dokonalá.

 

Rado, veľmi ma zaujala tvoja prednáška. Musím uznať, že to fakt  bolo vtipné a pútavé až natoľko, že som sa započúval a dokázal ťa počúvať celý čas. Som rád, že si sa tej závislosti zbavil a mohol sa s nami podeliť o tvoju skúsenosť. Rešpektujem ťa.

 

Páčila sa mi vaša prednáška a celkom dosť mi z toho dala. Podľa mňa aj ostatným žiakom, pobavila aj poučila. A ďakujeme, že ste prišli a porozprávali ste nám o tom.

 

S drogami skúsenosti nemám, ale každé jedno slovo som Vám verila. Rozprávali ste veľmi dobre, sama som si prežila to padnutie na kolená a plač, očistenie. Verím v Boha a Vaše slová ma len podporili. Ďakujem, že ste prišli.

 

Klasické prezentácie ma už prestávali baviť. Konečne prišiel človek, ktorý priniesol do prezentácie trocha srandy a úsmevu. Každopádne  ešte keď je to vlastná skúsenosť, bolo to ešte o to zaujímavejšie a lepšie.
Tvoje zážitky boli zaujímavé a občas aj dych vyrážajúce (myslím tie s drogami). Ja som nikdy neužil žiadnu drogu, hoci ma už ponúkali a po tvojej prezentácii ani neužijem. Ďakujem ti, za peknú, úprimnú a zaujímavú prezentáciu, ktorá mi veľa dala. Veľa som sa z nej poučil, ešte raz ďakujeme. Držím ti palce v živote, nech sa ti darí a nech si šťastný. J

 

Páčilo sa mi, že bol taký úprimný k nám, že nám porozprával vlastný príbeh o drogách. Ukázal nám fotky, čo sa môže stať s človekom, keď začne s. Ďakujem Rado!

 

Zaujímavý prednes, rovnako ako príbeh. Páčilo sa mi to!

 

Ďakujeme veľmi pekne za prednášku! Bolo to veľmi poučné. Páčilo sa mi to, že to bolo podľa vášho príbehu, čo ste sami zažili. Nebolo to nič vymyslené, ale reálne. Určite ste ma presvedčili, prečo nemám skúsiť žiadne omamné látky.
Chcela by som počuť viac takýchto prednášok, ktoré nehovoria len o dobrých veciach. Ďakujeme! J

 

Ďakujem ti veľmi pekne, že si mi otvoril oči, čo sa týka drog, teraz som si istá, že to nikdy neskúsim, nemá to zmysel a som rada, že si sa z toho dostal. J J J J J

 

Veľmi zaujímavá prednáška. Pútavá, slovom sa viete priblížiť mladým ľuďom, zaujať humornými zážitkami zo smutnej minulosti.


 

Ak sa Vám tento príspevok páčil, dajte mu Páči sa mi to, alebo ho môžete zdieľať na sociálnych sieťach. Ďakujem.

Radoslav Hruška

Evanjelické gymnázium Tisovec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>