Skvelá kniha, a táto tiež, a aj táto téma ma zaujíma, óóó vynikajúce školenie, brutálna akcia, super rečník, tam musím byť, kreslenie plánov, MP3 nahrávky v mobile, afirmačné kartičky v dokladoch, e-book zdarma, webinár, posledné tri miesta volné, to nesmiem zmeškať?

 

na blog

 

Poznáte to? Myslím, že mnohí sme tým prešli alebo práve prechádzame. Popravde, ja som týmto obdobím prechádzal asi 2 roky a to dosť intenzívne. To obdobie charakterizovalo niekoľko veci: snívanie, nápady, ciele, nadšenie, rozhodnutie, odvaha a akčnosť. No ako postupne čas bežal, nejako mi došiel dych.

Nejdem ani rozpisovať to nespočetné množstvo nápadov a projektov, do ktorých som sa pustil a ktoré ostali len na papieri, skôr sa chcem podeliť o chybu, ktorej som sa dopustil a tým pádom dať možnosť múdrym, učiť sa na chybách iných.

Nieže by som si v súčasnosti nekupoval a nečítal knihy, alebo prestal chodiť na prednášky či iné spomínané vzdelávacie aktivity, to nie, len jednú vec robím ináč.

Naberať vedomostí, neustále sa vzdelávať a rozširovať všeobecný rozhľad stále platí a som presvedčený, že je to nevyhnutné pre budúce dosiahnutie úspechu v akejkoľvek oblasti.

Kde sa potom stala chyba? Ako sa z jedného jazera plného rýb a života stalo takmer Mŕtve more?

Bolo to preto, lebo som sa začal podobať na jednú obrovskú špongiu, na ktorú neustále tečie voda.

 

na blog02

 

Áno, len si to predstavte. V umývadle je položená veľká suchá špongia. Suchá je nepoužiteľná, aby mohla byť na niečo dobrá, potrebovala prijať vodu. Potom jemne uvoľníte páčku a z kohútia tečie pramienkom voda rovno na špongiu.

Špongia naberá, nasáva, absorbuje no za chvíľu začne byť natoľko plná vody, že už nedokáže prijať ani kvapku navyše. Voda začne obtekať a do kontaktu so špongiou sa dostáva len na krátky moment.

Presne takto som sa cítil ja. V tom čase prečítaných min. 40kníh, vypočutých ešte viac prednášok a školení. Množstvo úžasných informácií v mojej hlave, až toľko, že pre ďalšie nebola kapacita. V rovine teórie so presne vedel čo a ako urobiť no mal som takú veľkú hlavu, že ma to posadilo na zem a zastal som.

 

na blog01

 

Riešením nebolo spomaliť alebo zastaviť prítok vody ale to, aby som vodu začal žmýkať zo seba von.

Správne, mám na mysli to, že informácie a rady, ktoré nepretavíme do praxe a konkrétnych krokov nás skôr či neskôr paralyzujú. Je to ako profesor, ktorý vyučuje na univerzite ako podnikať, ako čeliť konkurencii a pod. a popri tom nikdy nepodnikal a pravdepodobne sa ani o to nepokúsi.

 

na blog03Tak ako som v úvode spomenul jazero a more, tak to preto, lebo inšpiráciou mi je mapka Izraela, ktorá sa nachádza na konci Biblie.

Genezaretské jazero je plné rýb a života a to preto, lebo má prítok a rovnako aj odtok a to priamo do Mŕtveho mora. No Mŕtve more má len ten spomínaný prítok ale odtok žiadny. Žiadna ryba, žiadny život, more je mŕtve.

Preto radím „prijmaj a odovzdávaj“.

Viem, že to nie je veľký objav, no pre mňa a moju cestu áno. A v tomto všetkom mi dávajú opäť zmysel slová Thomasa A. Edisona “Ak by sme urobili všetko, čoho sme schopní, doslova by sme nad sebou žasli.”


Ak sa Vám páči tento článok či video, dajte prosím PÁČI SA MI TO alebo ZDIEĽAŤ. Ďakujem

Radoslav Hruška
CEO Iplatforma s.r.o.,  KvalitnéSlužby.sk,  Zadobe,

Keď vie štúdium a vzdelávanie zabrzdiť
Tagged on:             

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>