andrej Kiska 02Stretnutie s Andrejom Kiskom, ktoré sa uskutočnilo 15. mája 2013, bolo trochu iné ako stretnutie s ďalšími významnými a úspešnými osobnosťami verejného života.

V čase, kedy prijal naše pozvanie na ZADOBE Andrej Kiska, bol náš hosť “iba” kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky.
Popravde, ja som bol už v tedy vnútorne presvedčený nie len o tom, koho budem voliť ale aj o tom, že pán Kiska sa tým prezidentom istotne stane.

Prečo také silné presvedčenie? Možno preto, že som si už tak veľmi prial zmenu na poste prezidenta, no najmä preto, lebo ostatní kandidáti nedosahovali také kvality ako on a bola mi známa mienka drvivej väčšiny mojich priateľov a známych. 

Je bežné, že v predvolebnom období sa vyťahujú rôzne veci z minulosti a iné klamstvá a polopravdy, no netušil som a dovolím si napísať, že asi ani samotný Andrej Kiska, že to budú až tak neuveriteľné tvrdenia typu “…chcete aby Slovensku vládol scientológ?, veď to predstavuje bezpečnostné riziko pre cele Slovensko”, alebo ” …neviem si predstaviť, že človek, ktorý sa celý život živil úžerou, by mal byť prezidentom”. a kopec iných výmyslov.

Myslím, že kreatívnym nápadom, ktorým priam sršal neúspešný protikandidát, sa nestačil diviť nielen pán Kiska ale ani scientológovia sami. (ani netušíte ako sa mi dobre písalo slovo “neúspešný” s poťahom na protikandidáta :D)

Čas ukazuje, že je to zatiaľ náš najlepší prezident v našich novodobých dejinách.

 

andrej Kiska 01

Niektorí ľudia dovtedy o Andrejovi Kiskovi ani nepočuli, no jasom o ňom už kde čo počul. Vedel som napríklad, že je zakladateľom najväčšej charitatívnej organizácie Dobrý anjel, že založil, viedol a nakoniec predal spoločnosť Triangel, a tiež, že sa stal najlepšim manažérom za rok 2006 podľa hodnotetia TRENDU. 

To málo čo som vedel mi stačilo vnímať tohoto človeka ako mimoriadne úspešnú osobnosť s veľkým srdcom.

Nedávno mi prišiel dopis priamo z kancelárie prezidenta SR a v ňom pozvánka na stretnutie v Banskej Bystrici s názvom “Stretnutie s osobnosťami Banskobystrického kraja”.

Popravde nesmierne ma to potešilo a Veľmi si cením toto pozvanie, no chcem povedať, že som sa mohol stretnúť s pánom Kiskom už ako s prezidentom SR.
Čo sa ale nedalo nevšimnúť bolo to, že sa ten človek absolútne v ničom nezmenil. Usmievavý, ľudský priam priateľsky, no najmä človek ochotný načúvať, človek s veľkým srdcom.

 

andrej Kiska 03

Na našej politickej scéne nie je toho veľa čo obdivovať, no jedno ma veľmi teší a to je skutočnosť, že som mohol osobne poznať človeka, ktorý si zachoval svoju tvár a to bez ohľadu na pozíciu, vplyv a  práve preto môžem s kľudom povedať “som rád, že Andrej Kiska je mojím prezidentom” a to aj napriek tomu, že sú otázky v ktorých sa s ním  nezhodujem.

 

Ak sa chcete dozvedieť napríklad čo mal na mysli vo svojej knihe to čo nazval ako cestu do pekla? Alebo ako vznikol nápad založiť organizáciu Dobrý anjel, či je možne byť v politike a zároveň mať čisté svedomie? Čo považujete za najväčší úspech? Životné vzory– kto sú ľudia, ktorí Vás najviac ovplyvnili, resp. v súčasnosti ovplyvňujú a inšpirujú? Čo hodnotíte ako svoju najlepšiu rozvojovú investíciu?

a mnohé iné otázky, tak Vám istotne odporúčam pozrieť si nasledujúce video.

Ak sa Vám páči tento článok či video, dajte prosím PÁČI SA MI TO alebo ZDIEĽAŤ. Ďakujem

Radoslav Hruška
CEO Iplatforma s.r.o.,  KvalitnéSlužby.sk,  Zadobe,


Partnery podujatia:

Ekonomická fakulta UMB BB
ACET SR

Hlavný partner:
KvalitnéSlužby.sk

Podujatie bolo organizované v rámci projektu Uvedomelá mládež, ktorý podporil Nórsky finančný mechanizmus spravovaný Nadáciou Ekopolis, Nadáciou pre deti Slovenska a Nadáciou Socia.

Čo sa nedalo nevšimnúť na Andrejovi Kiskovi
Tagged on:     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>